Saturday 14 Oct, 2023

Starting at 09:30 am

Orjin Maslak

Maslak, Eski Büyükdere Cd. No:27 34485
Menu

Oturumlar Hakkında (TR)

Bir önceki yazımızda, MeasureCamp’ın aslında klasik konferanslardan farklı olarak, konuşmacısının ve konularının önceden belli olmayan bir organizasyon olduğuna değinmiştik. Bu durumdan kime bahsetsek, aslında MeasureCamp’ın kulağa kaotik bir ortam olarak geldiğini fark ettik. Şimdi bu konuyu biraz daha açmanın zamanı…

Klasik konferanslardan farklı olmasının en önemli sebebi, MeasureCamp’ta dileyen herkesin, istediği konuda 30’ar dakikalık oturumlar yapabiliyor olmasıdır. Bu oturumlar sunum, work-shop, tartışma ve aynı zamanda küçük oyunlar da olabiliyor.

Oturumlar için değişik büyüklüklerde 5 oda MeasureCamp’ta sunulacak. Açılış ve bilgilendirme oturumunun ardından, “Session Board” açılacak ve isteyen herkes alttaki “Session Kartı”nı doldurup Session Board’a asacak.

MeasureCamp İstanbul Session Kartı

Londra MeasureCamp’tan bir Session Board Örneği

Merak etmeyin, bu kadar karışık bir panonun karşısında “hangi odada ne var?” diye size bekletmeyeceğiz 🙂 Gün içinde websitemizdeki Sessions sayfamızdan bu panoyu takip edebileceksiniz.

Tabi 2. bir alternatif yöntemden de bahsetmek lazım. Hangi konuda oturum yapacağınıza karar verdiniz mi? Üstteki dosyayı doldurup istanbul@measurecamp.com adresine önden de iletebilirsiniz.

The Rule of Two Feet

MeasureCamp tamamen bilginin aktarılması üzerine kurulu bir organizasyondur. O yüzden kendini yanlış bir oturumda bulursan, senin için fazla basit ya da fazla detay içeriyorsa, hatta oturumun konusu tahmin ettiğin konu değilse dahi, bir diğer oturuma geçmelisin.

MeasureCamp’ın sana ne kadar fayda sağlayacağı tamamen senin elinde!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *